Kayyum Başkan El Attı İşler Yoluna Girdi

Kanun Hükmünde Kararname ile Mardin'in Derik Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, belediye hizmetleriyle terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Kayyum Başkan El Attı İşler Yoluna Girdi

Kanun Hükmünde Kararname ile Mardin'in Derik Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, belediye hizmetleriyle terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldıracaklarını söyledi. Çalışmaların başlatıldığı ilçeden ilk görüntüler yansıdı.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 2.resim

İçişleri Bakanlığınca KHK gereği yapılan görevlendirmenin ardından Derik Belediyesince halkın beklediği hizmetlerin eksiksiz yerine getirilmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Sokak, cadde, park, bahçe ile okullarda temizliğin yapıldığı ilçede, yol ve kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 3.resim

Kaymakam Safitürk, belediye hizmetlerinin en uzak köylere kadar ulaşması hedefiyle ilçeye yönelik hazırladıkları projeleri ve yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 4.resim

"Onlara şehirli olduklarını hissettireceğiz"
Kendilerine verilen görev doğrultusunda vatandaşa hizmet etmek amacıyla ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ifade eden Safitürk, bu kapsamda ilçede çalışmaların başladığını belirtti.
Safitürk, Büyükşehir Yasası kapsamında yapılan düzenlemelerle ilçe sınırlarının belediye hizmet sınırları içine dahil edildiğini hatırlatarak, ancak belediye hizmetlerinin kırsalda çok az hissedildiğini dile getirdi.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 5.resim

Hizmetlerin her alanda gerçekleşmesi ve en ücra yerlerde bile hissedilmesi için çabada bulunacaklarına değinen Safitürk, "İlçe merkezinin nüfusu 20 bin, kırsaldaki nüfus ise 40 bin. 72 köyümüz var onlara şehirli olduklarını hissettireceğiz. Belediyenin her türlü imkanıyla bu köylerin de emrinde olacağız." diye konuştu.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 6.resim

Köydeki vatandaşların da çöplerinin düzenli şekilde toplanacağını ifade eden Safitürk, bunun için gereken sistemi kuracaklarını söyledi. Safitürk, zamanla tüm ilçe sınırlarını kapsayacak şekilde temizlik hizmetlerini genişletmiş olacaklarını vurgulayarak, "Örneğin tüm köylerdeki okul bahçeleri düzenlenecek. Bu çalışmaya başladık. İlk etapta Koçyiğit köyümüzde 5 bin metrekare alanda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını başlattık." ifadelerini kullandı.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 7.resim

4 tesis için proje hazır
"Temel felsefemiz, Derik'te yaşayan insanların mutlu ve keyifli olmalarını sağlamak" sözlerine yer veren Safitürk, bunun için de çalışmaları çok yönlü sürdürdüklerini belirtti.
Safitürk, ilçe merkezinin 4 ayrı noktasında çocukların ve gençlerin spor yapabileceği, eğlenebileceği, büyüklerin de rahat nefes alabileceği 4 tesis için proje hazırladıklarını ve inşaat çalışmalarına başlandığını anlattı.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 8.resim

"Terörün etkisini ortadan kaldıracağız"
İlçede terörün yarattığı olumsuz etki olduğuna işaret eden Safitürk, bunu gidermek için turizm gezileri ile kadın veliler için yakın mesafede tur düzenlediklerini vurguladı.
Safitürk, olumlu yansımaları nedeniyle bu gezilerden çocukların da faydalanmasını sağlayacaklarını bildirerek, "İlçede geçen yıl 25 Kasım ve 19 Şubat'ta maalesef çukur kazılmış, barikat kurulmuştu. Bunun halkımız üzerinde büyük bir olumsuz etkisi vardı. Yapacağımız belediye hizmeti ile terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldıracağız. Vatandaşlar için Derik'te yaşamanın cazibe haline geldiği bir ortam oluşturacağız." sözlerine yer verdi.

Kayyum Başkan el attı: Artık PKK'lılar kullanamıyor! 9.resim

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR