ABD'nin Kaliforniya ile Nevada bölgesinin sınırında yer alan Death Valley'de (Ölüm Vadisi), bulunan ve "hareket eden taşları" olarak isimlendirilen doğa olayı bu defa değişik bir şekilde Kayseri'de göründü. Şehir merkezine 87 kilometre uzaklıkta olan İnliören köyünde sabah vakitlerinde ortaya çıkan ve kendi kendine hareket eden gizemli silindir şeklindeki kar topları görenleri hayrete düşürdü.
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı İnliören Mahallesi'nde gece kendini gösteren kar yağışından sonra ortaya akılalmaz görüntüler çıktı. Kendiliğinden meydana gelen ve kendi kendine ilerleyerek peşinde izler bırakan binlerce silindirik kar topları adeta mahalleyi sardı. Bu gizemli doğa olayını mahalle sakinlerinden Ramazan Gök (25) fotoğrafladı.

Sabah erken 06.00 sularında hayvanlara bakmak için evden çıkan Ramazan Gök, bir anda mahallenin yanına kadar gelen kar toplarını fark edinde hemen fotoğraf makinesini aldı ve bu ilginç olayı çekti. Olayı anlatan Ramazan Gök, "Sabah erken vakitlerde hayvanlara bakmak için evden çıktığımda ilginç bir manzarayla karşılaştım ve hemen telefonumu alıp görüntü aldım. Eve tekrar gelip 58 yaşındaki babama sorduğumda böyle bir şeyi ilk kez gördüğünü söyledi. Tahminimize göre, dün gece sabaha kadar esen karayel, kar tabakasını kilometrelerce sürükleyip köyün kenarına silindir şeklinde kar tabakası olmasını sağlamıştı. Bu durumu gören birçok köylü de hayretini gizleyemedi. Köyümüzde yaşı büyük olanlar böylesine bir olayla daha öncesinde hiç karşılaşmadıklarını söyledi." dedi.

Güneşin doğmasıyla yarım saat içinde eriyen ve sayıları binlerce olan ilginç kar topları, akıllara bilim insanlarının senelerce çözmek için uğraştığı ünlü ABD'nin Kaliforniya ile Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan Death Valley de (Ölüm Vadisi), bulunan ve hareket eden taşları getirdi.

Son Dakika Yaşam Haberleri için aşağı doğru kaydırın.