İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, ByLock kullanıcısı oldukları iddiasıyla Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığından M.İ. ve F.K, Kayseri Defterdarlığından S.K, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden S.F.S. ile M.G.U, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden F.K. ve M.C, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden O.K. ve H.A, KOSGEB'de görevli E.M.B, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğünden M.B.Y, Abdullah Gül Üniversitesinden S.S. ve S.E, D.S.İ 12. Bölge Müdürlüğünden S.A. ile Adana İl Jandarma Komutanlığında görev yapan Jandarma Üsteğmen B.E. yakalandı.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şahıslar, adliyeye sevk edildi.

FETÖ'cü hainlere karşı yapılan operasyonların ardı arkası kesilmiyor. Bu operasyonlar kapsamında en son yine Kayseri'de yapılan Bylock operasyonunda tutuklamalar olmuştu. 

Öğrenilen bilgiye göre, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY terör örgütüne karşılık gerçekleştirilen soruşturma kapsamında daha önce Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Kayseri Gönüllü Eğitimciler Derneği üyesi olan ve ihraç edilen öğretmenlere yönelik olarak operasyon yapılmıştı. FETÖ/PDY terör örgütünün haberleşme programı olan Bylock programı kullandığı tespit edilen 25 şüpheliden 21'ü yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 21 kişi sabah saatlerinde adliyeye çıkarılırken, bunlardan 15'i tutuklandı.

Kaynak: En Son Haber