Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul’da dün yaşanan şiddetli yağış, rüzgar ve görülmemiş büyüklükteki dolunun neticesinde belediye genelinde acil afet toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıyı Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları Zekeriya Şanlıer ve Mehmet Beşir Aksakal ve 40 kişilik afet ekibi ile birlikte yaptı. İstanbul genelinde belediyelerde bugün itibari ile çok yoğunluk olduğunu haber veren Kaymakam Güler, afette oluşan hasarlar için ellerinden gelen yardımların yapılacağını ve bu yardımlar için 4 kişilik 10 ekip kurulduğunu söyledi. Çalışanlarının oluşan sel baskınları ve diğer zararları karşılamak için hafta sonu tatil yapmadan çalışacaklarını belirtti.

Fen işlerinden inşaat mühendisleri, kaymakamlığın ve belediyenin sosyal desteğinden bütün sosyologlar dün akşam saat 18:00’dan Pazartesi’ye kadar gece gündüz tespit yapılıp acil destek sağlanacağı yönünde haberler verdi.

Kaymakam Gülen, sokakta kalan ve aç durumda olan insanların öncelikleri olduğunu belirterek, ihtiyacı olanlar için kalmaya otel ve yurtlar ayarlandı dedi. Heyelan bölgelerinde yer alan binaların boşaltılması sağlanacak ve buradaki aileler daha güvenli yerlere alınacak.

İstanbul’da meydana gelen olumsuz hava şartlarından dolay hasar göre evlere, eşyalara ve insanlara yardımlar sağlanacak. Kaymakam Gülen, dolu nedeniyle zarar gören otomobiller için de kısmen yardım yapacaklarının haberini verdi.