Konya’da yaşayan Ali Topkaya isimli şahıs, yakın arkadaşını vurduktan sonra söylediği sözlerle herkesi hayretler içerisinde bıraktı. “Bir kişiyi de bin kişiyi de vurmak aynı” skandal sözler eden ve geçmiş zamanlarda kavga ettiği başka birini daha hiç düşünmeden öldüren katil, ardından intihar etti.

Konya'da içkili restoran işletmeciliği yapan Emin Kuşçular, cumartesi günü sabahın erken saatlerinde evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Aynı gün Konya-Beyşehir yolu'nda Rıza Özkan isimli bir vatandaş, tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. Yapılan araştırmalar sonrasında işletmcei Emin Kuşçular'ın ölümü ile ilgili polis iki isme ulaştı. İki şüpheliden Mustafa Sönmez, yaşadığı evinde gözaltına alınırken, arkadaşı Ali Topkaya ise kaldığı günlük kiralık stüdyo dairede tabancayla intihar etmiş halde bulundu. Baraj gölü kenarında öldürülmüş halde bulunan Rıza Özkan ile Mustafa Sönmez ve Ali Topkaya'nın arkadaş oldukları, önceki akşam da beraberr alkol aldıkları öğrenildi.

Mustafa Sönmez, "Çıkan tartışma sonucu Ali Topkaya, Rıza Özkan'ı tabancayla öldürdü" dedi. Cesedi beraber baraj gölü kenarına attıklarını belirten Mustafa Sönmez verdiği ifadesinde, "Rıza'yı öldürdükten sonra Ali 'Bir kişiyi de bin kişiyi de öldürmek aynı' skandal sözleriyle daha önce kendisi ile kavga eden Emin Kuşçular'ın işyerinin önüne gideceğimizi ifade etti. İşyerinden çıkan Emin'i takip ettikten sonra evinin önünde gelince ateş açtı" dedi. İntihar eden zanlının cesedi otopsi için morga kaldırılırken, Mustafa Sönmez de emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.