Katarlı vatandaşlar Türkiye'ye karşı gösterdikleri sevgi selini Twitter'dan paylaştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, Türkiye ile Katar arasında, Katar topraklarında yapılacak olan Türk Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına dair anlaşma kabul gördü.

KATARLI VATANDAŞLARIN TÜRKİYE SEVİNCİ:

 

Katarlı vatandaştan Türk Ordurdusu'na hoşgeldin...

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesi Twitter'ın gündeminde

 

Suud'un Hicaz'da şehit düşen Osmanlı askerlerinin mezarlarının tahrip edildiğini gösteren tehdit tweet'i...

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesi Twitter'ın gündeminde

 

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesi Twitter'ın gündeminde

Osmanlı'ya selam olsun...

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesi Twitter'ın gündeminde

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Katar’la alakalı ülkeler arası diplomatik problemin yaşandığı şu günlerde, Katar’da askeri üsse sahip olması gündemde olan Mehmetçik’in o bölgeye konuşlanmasını ve Katar jandarmasının eğitimini içeren iki anlaşmayı dün hızlı bir şekilde gündeme getirerek kanunlaştırdı. 500-600 civarı askerin görev yapacağı üssün komutanı Katarlı, Komutan yardımcısı Türk olacak.

Dün MECLİS’ te, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Katar’ın başkenti Doha’da yapılacak üsse yerleştirilmesini ve Katar jandarmasının eğitilmesini barındıran iki anlaşmayı dün hızla gündemine alarak kanunlaştırdı.

Yerleştirilecek birliğin 500-600 civarında personelden oluşması düşünülmekte. Ek olarak Katar’dan Türkiye’de konuşlandırılacak birimler olacak ve gerek duyulması halinde Doha’ya ulaşmaları sağlanacak. Minimum 10 sene yürürlükte kalması düşünülen Türkiye ile Katar arasındaki anlaşmaya göre TSK personeli, sözleşmede yazılı askeri işbirliğinin dışında, “İki tarafın yazılı mutabakatı ile uygun bulunacak diğer görevleri” yerine getirecek.