Katar Dışişleri Bakanı Al- Sani, kendilerine yönelik yaptırımlar kaldırılmadan Körfez ülkeleri ile masaya oturmayacaklarını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Al- Sani yaptığı açıklamada, "Katar kuşatma altındayken, pazarlık yapmayacağız. Pazarlıklara başlamak adına ablukayı kaldırmak zorundalar." söyleminde bulundu.

Katar' ın henüz Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn' den herhangi bir istek almadığını söyleyen Katar Dışişleri Bakanı Al-Sani, Al Jazeera' nın geleceği de  dahil Katar' ın içişlerinin pazarlık konusu dahi olamayacağını beyan etti.

BAKAN AL- SANİ'DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani, 'Diplomatik kriz devam ettiği müddetçe; Katar Türkiye, Kuveyt ve Umman' a güvenmeyi sürdürecektir' diye belirtti.

Körfez ülkeleri ile pazarlığa oturmayacaklarını vurgulayan  Katar Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Oman' dan herhangi bir istek almadıklarını da ifade etti. Pazarlıkların başlamasını için Katar'a uygulanan ablukanın kaldırılması gerektiğini ifade eden Sani, "Türkiye, Kuveyt ve Umman'a bağlı olan bir yedek planımız bulunuyor. İran da hava ulaşımı için bize destek olmaya devam ediyor" diye konuştu.