17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

Katar'a Destek Gemisi Yola Çıkıyor

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, bazı Körfez ülkeleri ile kriz yaşayan Katar' a gıda ve malzeme desteğine ilişkin soruları cevapladı.

Katar'a Destek Gemisi Yola Çıkıyor

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, bazı Körfez ülkeleri ile kriz yaşayan Katar' a gıda ve malzeme desteğine ilişkin soruları cevapladı.

Katar' ın gereksinimlerinin  karşılanmasına dönük  Türkiye' nin attığı adımlar hakkında bilgi veren Bakan Zeybekci, "Türkiye gereksinimleri karşılamaya devam ediyor. Kısa sürede bu meselenin ortadan kalkacağına inancımız tam. Türkiye' den Katar' a gönderdiğimiz kargo uçaklarının sayısı 10' e ulaştı." diye ifade etti.

KARAYOLUNU DA ŞU ANDA KULLANMAYA BAŞLADIK

Sürecin uçak ile devam edilebilir olmadığından bahsede Bakan Zeybekci, şöyle şekilde devam etti:

"Normal gıda maddelerini uçakla götürmek ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar' a doğru yola hareket edecek, ardından gemilerle devam edeceğiz. Karayolunu da şu anda kullanmaya başladık. Gıda maddelerinden sonra daha dayanıklı tüketim ve ev ihtiyaç malzemelerine başladık. Önümüzdeki günlerde diğer alanlara doğru da hızlı bir şekilde geçeceğiz. Umut ediyorum ki bir an durum normalleşir ve Körfez' de kardeşler arasındaki mesele biter, Ramazan Bayramı' na sorunsuz girmek güzel olur. Ramazan gibi mübarek bir günde kardeşler arasında kucaklaşma olmasını temenni ediyoruz."

TÜRKİYE'DEKİ FAALİYETLERİ DURDURULAN BOOKİNG.COM

Bakan Zeybekci, mahkeme kararıyla Türkiye'deki eylemleri durdurulan Booking.com yetkilileriyle yarın yapacağı görüşme ile de alakalı  "Yarın bir netice açıklanacağını sanmıyorum. Arkadaşlarımız görüştüler ama benim ilk görüşmem olacak. Genel hatları ile dinleme ve taleplerini değerlendirme toplantısı yapacağız. Çok hızlı neice almak isteriz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri