Reis- i Cumhur Erdoğan, dün gece Türkiye' ye gelen Katar Dışişleri Bakanı olan Al Sani'yi bugün ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani' yi kabul edecek. Ziyaret sebebi ile yapılacak olan görüşmelerde Katar ile ikili münasebetlerin yanında güncel, bölgesel ve milletlerarası gelişmeler ele alınacak.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU İLE ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEKLER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bugün Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani ile bir araya gelecek. Daha sonra Çavuşoğlu'nun mevkidaşı ile ortak basın toplantısı yapması bekleniyor.

ÇAVUŞOĞLU KATAR'A UYGULANAN AMBORGOYU SERT BİR DİLLE ELEŞTİRMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi Arabistan' da Katar sorununa dair açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu şunları söyledi;

"Kral Hadimu'l- Haremeyni Eş- Şerifeyn Katar ile alakalı fikirlerini belirttiler. Bizde sonuçta problem olabilir bir yandan bunu belgelendirmek gerek bir yandan ancak sorunu çözüzme kavuşturmak adına ciddi bir rol üstlenmesi gerekiyor. Şu anda içinde olduğumuz şartları biraz gevşetmekte fayad var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın da zaten Krala bir iletisi mevcuttu. Problemi çözüme kavuşturmak adına biz de katkı sağlamak için hazırız" demişti.