Kartepe'de 75 Kişi AFAD Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

İstanbul'dan gelerek Kocaeli'nin kayak merkezine çıkmak isterken karda mahsur kalan otobüsteki 35 öğrenci 75 yolcu, AFAD ekiplerinin anfibik araçları sayesinde kurtarıldı.

Kartepe'de 75 Kişi AFAD Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

İstanbul'dan gelerek Kocaeli'nin kayak merkezine çıkmak isterken karda mahsur kalan otobüsteki 35 öğrenci 75 yolcu, AFAD ekiplerinin anfibik araçları sayesinde kurtarıldı. Kartepe'ye çıkarken karda mahsur kalan 2 otobüs içerisindeki yolcular AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Elde edilen bilgilere göre, İstanbul Ataşehir'den gelerek Kartepe'ye Derbent yolundan çıkmaya çalışan bir otobüsün kar sebebi ile yolda kaldı.

Otobüsü çalıştıramayan araçtakiler, 112 Acil Yardım ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen Kocaeli AFAD, Jandarma, Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi ekipleri ortak operasyon gerçekleştirdi. Ataşehir Kuzey Kolejinin gelen 35 öğrenciyi kurtarmaya çalışan ekipler, İstanbul Maltepe Belediyesine ait Elazığlılar Derneği Hanım Komisyonunun 40 üyesini taşıyan bir başka otobüsün de yolda kaldığı ihbarı alındı. Kartepe'ye çıkan ve açık olan Maşukiye hattından daha kısa olması nedeniyle tercih edilen Derbent yolunda kalan otobüslere kısa zamanda ulaşan ekipler önce jandarma arazi araçlarıyla ve AFAD'ın amfibik kurtarma aracıyla yolcular tahliye ettiler.

Daha karda kalan otobüsler ise iş makineleri yardımıyla güvenli bölgeye getirildi. Yetkililer, Derbent'ten Kartepe'ye çıkılmasının tehlikeli olduğunu, kış şartlarında kullanılmaması gerektiğini ve Maşukiye hattı devamlı açık tutulduğundan bu yolun kullanılması konusunda sürücüleri uyardılar.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri