Kars-Ağrı-Iğdır Bölgesinde Kıran-4 Operasyonu Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kars-Ağrı-Iğdır kırsalında 1125 personel ve 75 operasyonel timin dahil olmasıyla 'Kıran-4 Operasyonu'nun başladığı aktarıldı.

Kars-Ağrı-Iğdır Bölgesinde Kıran-4 Operasyonu Başladı

İçişleri Bakanlığından, Kars-Ağrı-Iğdır bölgesinde 1125 personel ve 75 operasyonel timin katılımıyla Kıran-4 Operasyonu'nun başlatıldığı gündeme aktarıldı.

17 AĞUSTOS'TA BÜYÜK ÇAPLI "KIRAN" OPERASYONLARI BAŞLATILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından gündeme gelen açıklamaya göre, yurt dışındaki terörle mücadele harekatlarının yanı sıra yurt içinde de Hakkari, Şırnak, Van, Siirt ve Mardin kırsalında bölücü terör örgütünün kış üslenmesi hazırlıklarını bertaraf etmek, hareket kabiliyeti daralan terör örgütünün kış üslenmesine girmeden terörist grupları bulup etkisiz hale getirmek, örgütün komuta kontrol sistemini parçalamak ve haberleşme ağını çökertmek, teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engelleyerek takviye edilmesini önlemek amacıyla 17 Ağustos'ta büyük çaplı "Kıran" operasyonları başlatıldı.

TOPLAM 48 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bu çerçevede Kars-Ağrı-Iğdır kırsalında Çemçe-Madur Bölgesi merkez olmak üzere 24 Eylül'de Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığınca Kıran-4 Operasyonu başladı.

Operasyon ekipleri tarafından 17 Ağustos'ta başlatılan ve devam eden Kıran-1, Kıran-2 ve Kıran-3 operasyonlarında bugüne kadar 48 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 58 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah, mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

Kıran operasyonları, terörle mücadele harekatı bölgesinde genişleyerek sürecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR