Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca suikastten sonra başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ içerisindeki "abi"si olduğu tespit edilen Ş.S., Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Ş.S., Ankara Adliyesi'ne götürüldü. Ş.S., soruşturmayı idare eden Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı'ya ifade verdi. Sonrasında çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

ÖRGÜTÜN TALİMATLARINI ALTINTAŞ'A İLETTİ

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada, Ş.S.'nin FETÖ'nün emniyetteki gizli örgütlenmesinde olduğu ve "Ahmet" kod adını tercih ettiği tespit edildi. Eski BTK çalışanı olan Ş.S.'nin olayın hemen akabinde Altıntaş'ın maillerini silen kişi olduğu düşünülürken, suikast planlarını ve örgütün emirlerini Altıntaş'a bildiren kişi olduğu üzerinde de duruluyor.

SUİKAST İLE İLGİLİ 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, 19 Aralık 2016'da Ankara'da katıldığı bir resim sergisinde gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu hayatını yitirmişti. Suikastı yapan Altıntaş, polisle girdiği çatışma sırasında ölü ele geçirilmişti. Cinayetle ilgili olarak 3'ü polis 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.