Hatay'ın Antakya ilçesinde, karaciğer yetmezliği sebebiyle siroz hastalığına yakalanan ve yatağa mahkum hale gelen kardeşine organ bulabilmek adına 5 bin adet el ilanı bastıran abla, uygun bağışçı bulmak için kapı kapı gezmeye devam ediyor.

Rahatsızlığı sebebiyle yemeğini kendisi yiyemeyen, adeta çocuk gibi bakıma muhtaç hale gelen Serpil Badioğlu (40), kendisinden 3 yaş büyük ablası Zeynep Yardımcı'nın çabasıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Yardımcı, yaklaşık bir yıldan bu yana karaciğer yetmezliği sebebiyle adeta günden güne eriyen ve ayağa kalkamayacak duruma gelen kardeşini bir an olsun yalnız bırakmayarak destek sağlıyor.

İki çocuk annesi Zeynep Yardımcı, hastalığı sebebiyle kendi başına ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kardeşinin iyileşmesi için ihtiyaç duyulan karaciğerin bulunmasına yönelik de çaba harcıyor.

Yardımcı, kardeşi Serpil Badioğlu'nun bugüne kadar çok acı çektiğini, hastalığı nedeniyle yüzünün gülmediğini söyledi.

Kardeşinin karaciğer yetmezliği nedeniyle adeta günden güne eriyerek yürüyemez hale geldiğini, daha sonra da siroz olduğunu söyleyen Zeynep Yardımcı, "Kardeşim günden güne eriyor. Artık rahatsızlığının son aşamasında. Şu an kendi başına ayağa dahi kalkamıyor, ihtiyaçlarını ben karşılıyorum. Yemek yemede dahi sıkıntı yaşıyor ve içtiği suyu dahi çıkarıyor. Artık bu aşamada karaciğer naklinden başka çaremiz yok. Nakil için kardeşimin ismini yazdırdık ve şu an sıra bekliyoruz." dedi.

ORGAN İÇİN EL İLANI YAPTIRDI

Yardımcı, kardeşinin sağlık durumunun daha kötüye gittiğini söyleyerek, şunları dile getirdi:

"Bir an önce naklin yapılması şart. Dört gözle nakil haberini bekliyorum. Bir yerden gelecek umut ediyorum. Allah'ın kapısı çok. Karaciğer bağışında bulunabilecek kişilere ulaşmak için 5 bin el ilanı bastırarak dağıttım. Kardeşim, anne ve babamın bana mirası. Onun için elimden geleni yapmak zorundayım. 7 kardeşiz ve hiçbirimiz bağış için uygun bulunmadık. O yüzden çareyi başkalarında arıyoruz. Allah kimseye bunu yaşatmasın. Birileri sesimizi duysun. Bazı kişiler nakilden korkuyor. Bununla tüm karaciğer alınmıyor. Biz de bu rahatsızlık başımıza gelince anladık. Sadece karaciğerden bir parça alınıyormuş. Tek dileğim kardeşimi yaşatmak için beklediğim umutlu haberin gelmesi."

Rahatsızlığı nedeniyle konuşmakta güçlük çeken Serpil Badioğlu ise hayallerinin çok fazla olduğunu, ancak elinden bir şey gelmediğini, umutla haber beklediğini söyledi.

Kaynak: AA