Karayollarından FSM Köprüsü ile İlgili Açıklama

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "(Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün onarımında kullanılan yöntem) İstanbul trafiğinin, köprü üst yapı onarımlarından en az seviyede etkilenmesi, onarım süresinin azaltılması sağlanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Karayollarından FSM Köprüsü ile İlgili Açıklama

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki onarım çalışmalarına ilişkin bir açıklama yapıldı. 

SON ONARIM 2012'DE YAPILDI   

Yapılan açıklamada, "Trafik yükü sürekli artan köprüden, gelinen nokta itibarıyla günlük çift yönlü yaklaşık 200 bin araç geçiş yapmaktadır. Açıldığından bugüne kadar üçüncü defa büyük üstyapı onarımı gören köprüde en son onarım 2012 yılında yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

"EN AZ 10 YIL SÜRELİ OLACAĞI ÖNGÖRÜLÜYOR"  

Yürütülen çalışmada, daha önceki yıllarda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de uygulandığı üzere mevcut asfalt ve yalıtım tabakaları söküldüğü, kaldırıldığı, kumlama yapılarak çelik tabliyenin temizlendiği, ardından 3 kat astar ve yalıtım tabakası, bunun üzerine de 2,5 cm mastik asfalt ve son olarak da 2,5 cm taş mastik asfalt uygulandığı bildirilen açıklamada, "Bu yöntem ile ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yapılacak üstyapı onarımlarında, trafiğin çok fazla etkilenmemesi için sadece en üst tabakanın yenilenmesi yeterli olacaktır. Böylece İstanbul trafiğinin köprü üstyapı onarımlarından en az seviyede etkilenmesi, onarım süresinin azaltılması sağlanacaktır. Ağır taşıt trafiğinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yönlendirilmesi nedeniyle de bundan sonraki asfalt yenileme çalışmasının en az 10 yıl süreli olacağı öngörülmektedir." denildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.  

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR