Almanya'nın Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Köln'de düzenlenen "demokrasi" mitinginde halka video konferans aracılığıyla seslenmesine yasak getirirken terörist PKK'nın yöneticisi Murat Karayılan'ın video miting yapıp NATO'daki ortağı Türkiye'ye tehditler savurmasına izin verdiği ortaya çıktı.

PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, 3 Eylül 2011 tarihinde Köln'de yapılan "19. Kürt Kültür Festivali"ne gönderdiği görüntülü mesajında açıklamalarda bulunmuştu. Kürtçe konuşan Karayılan, Türkiye'nin öldürdüğünü iddia ettiği "Kürt çocuklarının" isimlerini okumuş ve Türkiye'yi "devlet terörizmi" yapmakla suçlamıştı.

GÖRÜNTÜLER NASILDI?

Köln'deki kalabalıklara video görüntüsüyle seslenen Karayılan, perdede önce bir gerilla grubuyla birlikte konuşmasını yaptığı alana geliyor. PKK bayraklı bir masajın arkasında konuşan Karayılan'ın çevresinde ise aralarında özel kuvvet militanlarının da olduğu bir grup gerilla hazır bulunuyor. Karayılan konuşmasına başlar başlamaz, festival alanındaki kürtler alkışlıyor ve sloganlar atıyor. Meydandaki bu çirkin görüntü tam 30 dakika sürüyor.

ALMANYA'NIN NATO ORTAĞINA MEYDANDA VİDEOYLA TEHDİTLER YAĞDIRDI

Karayılan, törende Almanya'nın NATO içindeki müttefiki Türkiye ve yönetimdeki AK Parti hakkında ağır iddialarda bulunmuş tehditler yağdırmıştı.
Hain terörist, "Herkes şunu bilsin; hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Biz PKK olarak, Kürt halkının iradesi olarak hiçbir zaman ve hiçbir şekilde işgalciler karşısında geri adım atmayacağız. Halkımız ve tüm yurtseverlerin bu konuda içi rahat olsun" demişti.