AK Parti'deki kongre tarihine ilişkin çeşitli tarihler ortada dolaşırken bu sürecin bir hafta önce başladığı belirtiliyor.

Kulislere yansıyan bilgilere göre, olağanüstü kongre hazırlıkları bir hafta önce başladı. Cumhurbaşkanına yakın ekibin imza toplamak için kendilerine yakın ekiple görüştüğü öğrenildi. Başbakan Davutoğlu'nun MKYK'da yetkilerini devretmesinin istenmesiyle olağanüstü kongre için imza toplama çalışmalarının eş zamanlı yürütüldüğü öğrenildi.

DAVUTOĞLU SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu salı günkü grup toplantısında bunun sinyalini vermişti. Davutoğlu şu açıklamalarda bulunmuştu."Nefsimi ayaklarımın altına alır, her makamı ayağımın tersiyle iterim ancak hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam, AK Parti kadrolarının yeise düşmesine izin vermem. Herkes kendi sınavını verecektir.

BİZ SADECE OMZUMUZDA DOSYA TUTANLARI BİLİRİZ

Herkesin kendi imtihanının yaşandığı bir dönemdeyiz. Biz sadece sağ ve sol omzumuzda dosya tutanları dikkate alırız, başka dosyaları değil. Biz onların tuttukları dosyalar için yaşıyoruz. Son nefesimize kadar bu dosyaların hayır olması için rabbime yalvaracağım. Allah'tan korkalım, önce bu dosyalardan korkalım. Allah bizi bu millete mahçup etmesin".