Karamehmet Artık Kredi Borcunu Bile Ödeyemiyor

Bir zamanlar Türkiye'nin en zengin iş adamları arasında yer alan Mehmet Emin Karamehmet, kredi borcunu ödeyemez hale geldi.

Karamehmet Artık Kredi Borcunu Bile Ödeyemiyor

Bir zamanlar Türkiye'nin en zengin iş adamları arasında yer alan Mehmet Emin Karamehmet, kredi borcunu ödeyemez hale geldi.

Sabah'ın haberine göre, Türkiye İş Bankası 2012 yılında Çukurova Holding ile 1 milyar 141 milyon 995 bin liralık kredi sözleşmesi imzaladı. Çukurova Holding'in garantörü olarak Mehmet Emin Karamehmet kredi sözleşmelerinin garantörü oldu.

BORCUNU ÖDEYEMEDİ

İş Bankası yetkilileri asıl borçlu olan garantör pozisyonundaki Karamehmet'e Beyoğlu Noterliği'nden 20 Kasım günü 797 milyon 199 bin liralık günü gelen borcun ödenmesi için ihtarname gönderdi.

Asıl borçlu ve garantör şirketlere ihtarname gönderilmesine rağmen borç ödenmeyince banka bu kez İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuruda bulundu.

İHTARNAME GÖNDERİLDİ

İhtarnamede ödenmemiş borcun 797 milyon 199 bin liralık tutarının ödenmesi talep edildi. Bahsi geçen ihtarname borçlu ve garantörlere tebliğ edilmiş olmasına rağmen borç kapanmadı. Asıl borçlu firmanın ödemesi gereken borç tahsil edilmeyince ihtiyati haciz başvurusunda bulunma zorunlu hale gelmiştir.

Söz konusu ihtarnameye rağmen borç ödenmediği gibi borçluların ödemelerini tatil ederek mal varlığını kaçırma, gizleme ve devretme eğiliminde olduğu değerlendirilerek borçlunun taşınır ve taşınmaz mallarıyla diğer şahısların hak ve alacaklarından borcun belirlenen kısmına yetecek miktarının ihtiyaten haczini talep etmek zorunlu hale gelmiştir.

MAHKEME KARAR VERECEK

Mahkemeye sunulan dilekçesinin devamında İş Bankası'nın bugün itibariyle alacağı paranın 1 milyar 141 milyon 995 bin lira olduğu ve alacağın şimdilik 250 milyon değerindeki kısmının ihtiyati hacizle tahsil edilmesi talep edildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR