Kapadokya'yı Katledecek Olan Otel İnşaatı Durduruldu!

Nevşehir'in Göreme beldesinde Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde bulunan peri bacalarının bitişiğindeki otel inşaatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın araya girmesi ile birlikte durduruldu.

Kapadokya'yı Katledecek Olan Otel İnşaatı Durduruldu!

Kapadokya'da yapımına başlanılan otel inşaatı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın araya girmesi ile durduruldu.

Kapadokya'da yapımına başlanan fakat çok tepki gören otelin inşaatı durduruldu.

OTEL İNŞAATI

Yılda 2 milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesinde Müze Yolu üzerinde peribacalarının bitişiğine yaklaşık 2 ay önce otel inşaatına başlanmıştı. İş insanı M.K. tarafından yaptırılan ve 5 ayda tamamlanması planlanan, yan yana 2 binadan oluşan otel inşaatı, görenlerin tepkisini çekmişti. Fotoğrafların sosyal medyada yayılması ile birlikte tepki daha da artmıştı.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, peribacaları yanında yükselen otel inşaatıyla ilgili basına yansıyan haberlerin ardından açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Konu Bakanlığımız tarafından ivedilikle incelemeye alınmış olup, Anadolu ve dünya kültürünün istisnai değerlerinden olan peri bacalarına yakın bir noktada, 2 pafta 9423 parselde başlatıldığı belirlenen inşaat durdurulmuştur."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->