Karlov’a yönelik suikast talimatının FETÖ tarafından gönderildiği malumatı edinildi. Yapılan incelemeler sonucunda katil haricinde olayda parmağı olduğu düşünülen bir başka üç kişinin de kimliği tespit edildi.

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı araştırmasını sürdüren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Mevlüt Altıntaş'a cinayet talimatını FETÖ'cüler tarafından belirlendiği kanıtlandı.
Rusya'nın Ankara Büyükelçi Andrey Karlov suikastına dair yeni gelişmeler vuku buldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, evvelce cinayeti gerçekleştiren katil, Mevlüt Mert Altıntaş'ın telefon, bilgisayar ve HTS kayıtlarından suikast tertiplerinin 15 Kasım 2016 senesinden beri planlandığını belirlemişti.

DİĞER ÜÇ ŞÜPHELİ TESPİT EDİLDİ

Katilin bağlantıları üzerinden takibe alındı. İsmi takibe takılanlar şahıslardan bir tanesinin Kıbrıs'ta, bir üniversitede öğrenim görevlisi olduğu tespit edildi.

Telefonlardan elde edilen verilere göre, Altıntaş'ın 5 yıldızlı bir otelde görüşmek amacıyla FETÖ’cü abileri ile görüştüğü ve saldırı emrini de bu otelde verdiği kaydedildi.

Otel kaydıyla beraber görüşme vaktine dair baz istasyonu verilerini de göz önünde bulunduran savcılık, 5 kişiden oluşan gizli bir listeye erişti. Listede adı geçen söz konusu kişilerin FETÖ ile bağları bulunan insanlardan oluştukları ve büyükelçinin öldürülmesinde görevlendirildikleri bilgisi paylaşıldı.