Dargeçit ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyon sürüyor.

İlçenin teröristlerden temizlenmesi, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, sivillerin zarar görmemesi için 11 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Çok sayıda hendek ve barikat ile tuzaklanan patlayıcının bulunduğu tespit edilen ilçede güvenlik güçlerince, operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için büyük hassasiyet gösteriliyor.

TSK'nın düzenlediği büyük operasyondan görüntüler 60.resim

PKK'nın dağ kadrosundan ilçeye yaklaşık 10 teröristin geldiği, gençlik yapılanması YDG-H mensuplarından oluşan her bir grubun başında bu teröristlerin bulunduğu öğrenildi.

Operasyon sırasında teröristlerce polis ekiplerine 20'yi aşkın uzun namlulu silah ve roketatarla saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Saldırılar ile teröristlerce tuzaklanan patlayıcıların imhası sorasında zırhlı araçlar ile çevredeki bazı ev ve iş yerlerinde hasar oluştu.

TSK'nın düzenlediği büyük operasyondan görüntüler 61.resim

Sağlık ihtiyaçları karşılanıyor

Dargeçit Kaymakamlığınca vatandaşların mağdur olmaması için şimdiye kadar dağıtılan 3 bin ekmek, 300 paket çocuk bezi ve mama, 100 kuru gıda paketi, 500 adet 5 litrelik içme suyu ve temizlik malzemesinin yanı sıra, ilçede evde bakım hizmeti alan hastalar ile yatılı eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçları da karşılanıyor.

Ayrıca ilçede yardım talep eden hastalara ihtiyaca göre evde veya ambulansla götürüldükleri hastanelerde tıbbi müdahale yapılması da sağlanıyor.

İlçede saldırılar nedeniyle meydana gelen yangınlara Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahalede bulunuluyor.

Terör saldırılarında hasar gören elektrik hatları da vatandaşların elektrik sıkıntısı yaşamaması için hızla onarılıyor