Görüntülerde uyuşturucunun etkisinde olduğu düşünülen kadın küçük köpeğini hırpalıyor. Kadının karşısında oturan bir yolcu tarafından çekilen görüntülerde kadının dengesiz davranışları görülüyor.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ METRODAN ÇIKARDI

Görüntünün çekilmesinden dakikalar sonra metro durduruldu ve kadın güvenlik görevlileri tarafından metrodan çıkartıldı.

"KADIN KÖPEĞİN TÜYLERİNİ ÇEKEREK KÖTÜ DAVRANDI"

Görüntüyü çeken kişi şu notu düşerek paylaştı; "İşten çıkıp metroya binmiştim. Birkaç dakika sonra kadının küçük köpeğin tüylerini çekerek ona kötü davrandığını fark ettim ve çok öfkelendim. Bir adam ona doğru yürüyerek bu tavırlarını durdurmasını istedi. Adam daha sonra makinistin olduğu bölüme doğru yürüdü. Metro durdu, görevliler kadını ve köpeği dışarı çıkardı. "

Öte yandan Türkiye'de ise, Kırıkkale'de otomobil çarpması sonucu arka ayaklarını kullanamayacak hale gelen sokak köpeğine, bir hayvansever pazar arabasından yaptığı aparatla sokak köpeğini yeniden hayata bağladı.

Kırıkkale'de Mehmet Köksal isimli hayvansever, arka ayakları tutmadığı için yürüyemeyen, "Kostak" adını verdiği sokak köpeğini "yürüteç" işlevi gören pazar arabasıyla yürütüyor.

TEKERLEKLİ PAZAR ARABASIYLA YÜRÜMESİNİ SAĞLADI

Kırıkkale'de yaşayan 49 yaşındaki Mehmet Köksal, araç çarpması sonucu arka ayakları tutmayan sokak köpeğine pazar arabasıyla çözüm buldu.