Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesine bağlı Barış Mahallesi Bulut Pınarı bölgesinde, eli kanlı terör örgütüne ilişkin güvenlik güçleri tarafında gerçekleştirilen operasyonlarda, güvenlik ekipleri ile PKK mensupları arasında bir çatışma yaşandı.

Yaşanan çatışmada 2 terörist yakalanarak etkisiz hale getirildi. Operasyonun ardından biri yaralı olmak üzere 3 terörist ele geçirildi. Elbistan Devlet Hastanesinde yaralı teröristin ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Kahramanmaraş’a gönderildi.

Operasyon doğrultusunda sağ yakalanan 2 terörist ise ifade vermek için jandarmaya sevk edildi.

PKK DİYARBAKIR’DA BİR KİŞİYİ KATLETTİ

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Saydamlı Mahallesi Dokuzkat bölgesinde yolu tutan eli kanlı terör örgütü PKK mensupları hain teröristler, Ramazan Mula'nın sürücü olduğu aracın önünü kesti.

Hain teröristler, Mula’yı otomobilden aşağı indirerek çevrede bulunan bir ağaca bağladılar ve ardından silahla öldürdüler. PKK mensupları daha sonra Mula’nın aracını yaktılar.

Yoldan çeken vatandaşlar çok geçmeden meydana gelen olayı güvenlik ekiplerine bildirdi. Olayın yaşandığı yere gelen ekipler, Mula’nın cesedini hastaneye kaldırdı. Hayatını kaybeden Mula’nın kardeşi Yenişehir ilçesinde bekçi olarak görev yaprığı ve aracında ona ait olduğu öğrenildi.