Türkiye, Trabzon Maçka'da PKK'lı alçak teröristlerin şehit düşürdüğü 15 yaşında olan kahraman Eren Bülbül'ün yasını tutuyor. Eren'in tam bir asker hayranı olduğunu belirten ağabeyi Arif Bülbül şunları anlattı:

"Şehit haberlerine çok üzülürdü. Askere çok gitmek istiyordu. Kardeşlerimden Çağlar, askerliğini İstanbul'da tamamladı. Eren, 'İstanbul'da askerlik mi olur? Gidin Doğu'ya. Size nasıl şehit olunur göstereceğim' derdi. Kardeşim şehit oldu ama, askerlere teröristlerin yerini göstermeseydi, belki de hepsi şehit olacaktı."

HEM ÜZGÜN HEM DE GURURLUYUZ

Ağabey Arif Bülbül destekde bulunan herkese teşekkür ederek şöyle devam etti: "Bir taraftan üzülüyoruz kolay değil ama bir taraftan da gururluyuz. Bir kardeşimle İstanbul'da yaşamaktayız. Olay günü Maçka'ya gelmiştik. Eren 15 Ağustos'ta bizimle beraber gelecekti. Ama nasip degilmiş. Trabzon Valiliği ve belediye Eren'in isminin Trabzon'da yaşatılacağını belirtti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 'Gereken yapacağız' dedi. Başbakanlık'tan da aradılar. Biz 4 erkek kardeşiz. Hepimizin vatana canı feda. Yeter ki kardeşimi şehit edenler cezasız kalmasın."

OKUMAK İÇİN DİK YAMAÇLARI AŞTI

Eren'in diğer ağabeyi Erdoğan Bülbül, kardeşinin darbe kalkışması sonrası, elinde TÜRK bayrağı ile demokrasi nöbetlerine katıldığını ifade ederek, "Hepimiz devletimizin yanındayız. Biz bu araziyi çok iyi biliyoruz. Gerekirse kaçan teröristlerin yakalanması için askerlere yardımda bulunuruz" dedi. Kardeşlerden Çağlar Bülbül de, "Eren ilkokulu köyde okudu. Ortaokul için ise servisle Maçka'ya giderdi. Karda kışta servise ulaşmak için o dik yamaçları yürürdü" diye konuştu.


Eren Bülbül'ün 10 yaşında odun taşırken çekilen fotoğrafı