Trabzon'un Maçka İlçesinde kalleş terör örgütü militanları tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün bugün son yolculuğuna uğurlandığı vakitlerde Tunceli'de PKK'ya büyük bir operasyon gerçekleştirildiği haberleri geldi. Tunceli'de 2 askerimizin şehit edildiği çevrede kalleş PKK'lı teröristlere hava destekli yoğun operasyonlar gerçekleştirildi.

Tunceli'de geçtiğimiz gün kalleş PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz'ın şehit olduğu ve 2 askerin de yaralandığı merkeze bağlı Çiçekli bölgesinde güvenlik güçlerinin başlattığı hava destekli geniş çaplı operasyon artarak sürüyor.

Takviye birliklerin sevk edildiği çevrede İnsansız Hava Araçları tarafından belirlenen kalleş PKK'lı teröristlerin bulunduğu Zervgavut Ormanları bölgesi Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı. Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye havadan ve karadan jandarma özel harekat timleri sevk edildi.

Öte yandan Van ilinde jandarma ekipleri tarafından, geçtiğimiz son iki ayda yapılan harekatlat ike bölücü zihniyete sahip olan  terör örgütü PKK' nın en önemli finans kaynağı olan kaçakçılığa büyük darbe vurularak ekonomisi sekteye uğratıldı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan beyanda, il genelinde kırsal lokasyonlarda terör örgütü PKK' nın finans kaynağı olan uyuşturucu ve benzeri madde kaçakçılığına izin vermemek amacı ile son iki ay içerisinde 146 harekat düzenlendiği ifade edildi.

HEM UYUŞTURUCU HEM YANICI MALZEME ELE GEÇİRİLDİ!

Yapılan harekatta 300 kilogram eroin, 54 kilogram esrar, gümrük kaçağı 750 bin paket sigara, 11 ton çay, 10 ton tütün, 2 ton akaryakıt ve 3 bin elektronik malzemenin kolluk kuvvetleri ttarafından ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: