İstanbul'da Kâğıthane ve Sultanbeyli ilçelerinde siyah maskeyle ve silahla girerek gasp ettiği öne sürülen iki kişi gözaltına alındı. Özellikle kadın kasiyerlerin bulunduğu marketleri seçen gaspçılar, girdikleri yerde kasiyere silah doğrultarak kasayı boşaltmasını söylüyor. Sonradaaldığı parayla kayıplara karışıyorlar. Şüphelilerin şimdiye kadar yaklaşık 30 bin liralık bir gasp yaptığı tespit edildi. Daha önceden silahlı terör örgütü kurmak ve üye olmaktan poliste kaydı bulunan ve terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu belirtilen Birdal N. (20) İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan tahkikat sonucu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olaya karıştığı iddia edilen arkadaşının gözaltındaki işlemleri devam ediyor.

Polis yetkilileri son zamanlarda yaşanan bu tarz olayların sanki çok basit bir olaymış gibi lanse edilmesinin yanlış olduğunu, yapılan olayın büyüklüğüne bakılmaksızın her türlü gasp suçuna karışanların mutlaka yakalanacağını bildirdi.

İstanbul'da her geçen gün soygun olayları artış gösteriyor. Bu soygunlardan biri de;

Öğrenilen bilgilere göre olay 16 Mart tarihinde gerçekleşti. Esenyurt'ta bir eczaneye giren bir soyguncu, kasadaki görevliyi silahla tehdit ederek 200 TL aldı. Gözü dönmüş soyguncu, o esnada eczanede bulunan minik bir çocuk ve annesine de silah doğrulttu. 

Soygun sonrasında kayıplara karışan şahıs, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucunda yakalandı. Soyguncunun giydiği sarı kazaktan yola çıkarak yakalanırken, adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kaynak: Sabah