Şehir Hatları Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamaya göre,  saat  21:00’a kadar gerçekleşen sefer tarifeleri bahsi geçen hatlarda seferler gece saat 01:00’a kadar uzatıldığını duyurdu.

SEFERLER GECE 1'E KADAR UZATILDI

Her iki hatta da karşılıklı olarak uzatılan seferler de en son seferler Eminönü’nden 00:50’de, Kadıköy’den 01:00’da gerçekleşecek

Eminönü’nden kalkan seferler ilk Karaköy’e uğrayarak seferlerini Kadıköy’de tamamlandıracak. İlave seferler tarifede belirtildiği şekliyle Eminönü’nden kalkışlarda önce Karaköy’e uğrayacak. Kadıköy’den – Karaköy’e saat 21:30’dan itibaren yapılan seferler de önce Eminönü uğramalı olarak gerçekleştirilecek.

17 EYLÜL'E KADAR SÜRECEK

Şehir Hatları 17 Ağustos’ta başlayacak ek seferlerle 17 Eylül’e kadar Kadıköy – Eminönü hattında 15, Kadıköy – Karaköy hattında 4 olmak üzere her iki hatta günlük toplam 19 ek sefer yapacak.

Öte yandan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattına halk yoğun ilgi gösterdi. Vapur hattı 1 hafta içerisinde 8 bin 579 araç ve 10 bin yolcu taşıdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz hafta hizmete aldığı İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattında 8 bin 579 araç ve 10 bin yolcu taşındı.

10 BİNİN ÜZERİNDE YOLCU TAŞINDI

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 21 Mart'tan itibaren hizmet vermeye başlayan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı, İstanbullulardan büyük ilgi gördü.

Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indiren hatla 1 haftada 8 bin 579 araç ve 10 binin üzerinde yolcu taşındı.

YILDA 2,5 MİLYON YOLCU HEDEFİ

İstanbulluların, Asya-Avrupa geçişlerinde İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattını tercih etmeleri köprü trafiğini önemli bir ölçüde rahatlatmış olacak.