Kadıköy Söğütlüçeşme metrobüs istasyonunda iki metrobüsün ön taraflarından karşılıklı çarpışması neticesinde vuku bulan olayda 3’ü ağır olmak üzere 29 kişi yara aldı.

Kaza olayı Kadıköy Söğütlüçeşme metrobüs istasyonunda saat akşam 5 civarında gerçekleşti. Elde edilen malumat olayın, son istasyona yolcu bırakmak amacıyla yönelen bir metrobüs ile aynı noktada yolcuları bindirerek yola çıkan bir diğer metrobüsün, en son istasyondaki dönemeçte kontrolden çıkarak diğer metrobüse baş taraftan çarpması neticesinde gerçekleştiğini gösteriyor.

3 AĞIR, 29 YARALI

Olay sonrasında yolcuların 3’ü ciddi olarak, 26’sı ise hafif şekilde yara aldı, toplamda 29 yaralı var. Kazanın etkisiyle, metrobüs şoförlerinden bir tanesinin otobüsteki kabininden çıkarılmasında zorluk yaşandı. Kazaya şahit olan insanların çağrısı üzerine olay mahalline hızıracil araçlarıyla beraberinde polis ve itfaiye memurları intikal etti.

Yaralı yolcular sağlık araçlarına bindirilerek etraftaki hastanelere sevk edildiler. İtfaiye görevlileri ise kazada sıkışan şoförü çıkarmayı başardı. Yarım saat süren çalışma sonrasında metrobüs şoförü hastaneye kaldırıldı. Polisler kazaya dair araştırmalarını başlattılar.

Kaza sonrasında bir süre aksayan metrobüs seferleri yeniden başladı.