KADEM 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 'Evet' İçin Toplanıyor

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında “Kadın ve Demokrasi Buluşması” organizasyonu yapıyor.

KADEM 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 'Evet' İçin Toplanıyor

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 5 Mart 2017 Perşembe günü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile, bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan "Kadın ve Demokrasi Buluşması" organizasyonu yapıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek olan buluşmaya 200'e yakın kadın sivil toplum kuruluşu davetli.

Kadın ve Demokrasi Buluşması'nın ilki 8 Mart 2014'te düzenlenmiş ve 100'e yakın kadın sivil toplum kuruluşunun katılımıyla "Eksik Olmayın, Kadın Varsa Demokrasi Var" diyerek kadının demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğu vurgulanmıştı.

5 Mart 2017'de Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan Kadın ve Demokrasi Buluşması – 2'de Türkiye'nin 81 ilinden kadın merkezli faaliyet gösteren 200'e yakın sivil toplum kuruluşu ve 20 bin kişi "Evet! Kadın Varsa Demokrasi Var." sloganıyla bir araya gelecek. Bu buluşmada; Kurtuluş Savaşı'mızdan 15 Temmuz'a kadar tarihimiz boyunca tanıklık ettiğimiz, toplumuna, değerlerine, vatanına ve demokrasisine sahip çıkan kadınların; cesur, mücadeleci ve muzaffer yönleri vurgulanacak.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen ve farklı kimliklere sahip, toplumsal katma değer üreten kadınlar bu buluşma ile dayanışma göstererek halkın iradesini ortaya koyacak. Gerçekleştireceğimiz Kadın ve Demokrasi Buluşması-2'de kadın STK'lar olarak hep birlikte; milletin iradesinin devlet yönetiminde daha etkili ve güçlü olması için; geleceğimiz, istiklalimiz, ülkemiz ve milletimiz için "Evet" diyeceğiz.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR