Edirne'de, Yunanistan'a kaçmaya çalışan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları öne sürülen 4 kişi yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, yurt dışına gitmek amacı ile İpsala Sınır Kapısına gelen Ö.T, E.T, K.K ve C.İ'nin, belge kontrollerinin yapılması sırasında pasaportlarında zayi kayıtlarının yer aldığı ve ByLock kullanıcısı oldukları ortaya çıktı.

Zanlılar emniyet güçlerinde gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Edirne Adliyesi'ne sevk edildi.
Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye gönderilen şüphelilerden C.İ, K.K ve E.T. tutuklanırken, diğer şüpheli Ö.T. adli kontrol altında serbest bırakıldı.

FETÖ’NÜN GAYGUBET EVLERİ DARBEDEB SONRA ÇOĞALDI

FETÖ'nün 17-25 Aralık sürecinden sonra hakkında soruşturma yürütülen örgüt üyelerini saklamak için oluşturduğu "gaybubet" evleri sayısının, darbe teşebbüsünden sonra 75'ten 560'a çıktığı belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ'nün emniyetteki mahrem hizmetler Ankara yapılanması içinde yer aldıkları tespit edilen 731 kişi hakkında oluşturulan iddianamede, "Garson" adlı gizli tanığın verdiği SD kartlardaki bilgiler paylaşıldı.

İddianameye göre, 18 Nisan'da savcılığa başvuran bir kişi, FETÖ/PDY'nin emniyet mahrem hizmetler teşkilatlanmasıyla alakalı açıklamada bulunmak istediğini aktararak, bir cep telefonu ve 2 micro SD kart teslim etti.