FETÖ'nün üst kadrosunun, şifreli haberleşme uygulaması ByLock üzerinden yazdığı mesajlar ilk kez deşifre edildi. Deşifre edilen mesajlardan en ciddisi ise, Ergenekon savcısı kaçak Zekeriya Öz’e ait. ByLock mesajlarında, teröristbaşına ‘dayı’ diye hitap eden Öz, Gürcistan’a kaçıp kendini kurtarmasının ardından Türkiye’de kalanların örgüte sırt çevirmemeleri için onları rüyalarla kandırıyor.

"PEYGAMBERİMİZİ GÖRDÜM"

29 Eylül 2015 tarihinde Zekeriya Öz, mesajlaştığı bir örgüt militanına şu rüyasını anlatıyor; “Gece rüyamda namaz kılmak için yer arıyordum. Yolda bir benzincide durduk. BEraberimizdekiler araçtan indi ama mescidi göremediler. Celil'e ‘bak’ dedim. O, indi az sonra geldi, ‘Efendimizi gördüm. Mescidin içinde duruyordu’ dedi. Şaşkındı.” Deşifre edilen konuşmalardan bir başkası ise, meslekten ihraç edilen Poyrazköy Davası hakimi Mehmet Karababa’ya ilişkin. 28 Eylül 2015 tarihinde yapılan mesajlaşmada Karababa, "Ergenekon’la alakalı iftiralara Ahmet Hakan gibi şerefsizlerin yazılarına karşılık cevap vermem gerekiyor" diyor. Öz örgüt üyelerine 'kuzu kuzu teslim olmamalarını' da belirtiyor.


"ALLAH, GÜLEN'E ÜSTÜNLÜK TANIDI"

5 Şubat 2016’da ise Öz, diğer bir örgüt üyesiyle yaptığı mesajlaşmada bu defa farklı bir rüya yalanını anlatıyor. Rüyayı bir arkadaşının eşinin gördüğünü söyleyen Öz, şu mesajı yazıyor; “Rüyada kıyamet kopmuştu. Hepimiz mahşere doğru ilerliyorduk. Ancak Efendimizin ümmetinde diğer ümmetlere göre farklı bir durum söz konusuydu. Peygamberimiz öndeydi, sağında hoca efendi bulunuyordu. Efendimiz ümmetine seslenerek, şöyle konuşuyordu; ‘Allah hoca efendiye biat edenleri, hoca efendi ile birlikte huzuruna çağıracak. Allah hoca efendiyi çok seviyor. Bu sebeple hem ona hem de onun arkasından yürüyenlere bir üstünlük tanıdı.""MEMLEKET KAN GÖLÜ, NOTLAR GÜZEL"

Bir örgüt üyesi 21 Ağustos 2015’te Zekeriya Öz’e, şu mesajı yazıyor; “Yeni bir gelişme yok, Gündem iyice değişti. Memleket kan gölü. Notlar çok güzel ilaç gibi. Unutulmanız güzel, herkes kendi işine gücüne bakıyor. Balık hafızalı kamuoyu unuttu sizin çıkışınızı.”