Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlığında Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilim ile koronavirüs pandemisi gündemiyle kabine toplanacak.

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlığında Toplanıyor!

Beştepe'nin Gündemi Doğu Akdeniz

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplanacak.

Toplantıda her gün artan koronavirüs vakaları masaya yatırılacak, alınabilecek yeni tedbirler değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş yerleri ile sokaklarda maske kullanımı, mesafe ve temizlik kontrollerinin sıklaştırılması mesajını vereceği aktarıldı.

'YUNANİSTAN'IN EGE'DEKİ HUKUK İHLALLERİ' DEĞERLENDİRİLECEK

Kabinede Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yaptığı çalışmalar, KKTC ile ortak eğitim, Ege'de Yunanistan ile yüksek tansiyonlu münasebetler, NATO'nun Türk-Yunan krizinde araya girmesi, Fransa'nın tavrı ile Almanya'nın arabuluculuk çalışmaları ile ilgili bilgilendirmeler de yapılacak.

Toplantıda, 'Yunanistan'ın Ege'deki hukuk ihlalleri' başlığı altında da özel bir değerlendirme yapılması tahmin ediliyor.

DIŞ İLİŞKİLER MASADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da kabineye hem Almanya Başbakanı Angela Merkel hem de Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac ile gerçekleştirdiği müzakereler ile ilgili bilgi aktaracağı kaydedildi.

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar'ın da Libya'da yaşanan gelişmelere dair fikirlerini aktarması öngörülürken Sirte-Cufra'daki son adımlar da masaya yatırılacak.

Libya meselesinde temaslar gerçekleştirmek üzere Rusya'ya giden kurulun değerlendirmeleri de masaya yatırılacak.

KORONAVİRÜS KONTROLLERİ ARTIRILACAK

Artan koronavirüs vakaları da toplantının başka bir gündem meselesi olacak. Pandeminin önüne geçilmesi için getirilebilecek ek önlemler değerlendirilecek; sokaklardaki maske-mesafe-temizlik kontrolleri artırılacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR