Kutlanan 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali dolayısıyla Amasya Tamimi’nin yayınlanışının 98. yıldönümü nedeniyle 22 Haziran günü gösteri uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Kuvvetlerine ait 3 jet bugün prova gösterisi gerçekleştirdi.
Merzifon 5. Ana Jet Üssünden havalanan uçakların kent merkezinden alçak geçişi sırasında çıkardığı aşırı ses bazı yurttaşları panik etti. Yurttaşlar tedirginliklerini sosyal medya sayfalarında paylaşarak eğlenceli dakikalar yaşadı.

Mehmet Hatipoğlu isimli yurttaş, “kentimizde uçakların bu kadar alçak uçuş gerçekleştirmesi ve çıkarmış olduğu aşırı ses ile kentlilerimizin paniğe ve korkuya kapılması ve de bu uçuşların bir gösteri uçuş tatbikatı olduğunun kentlimize zamanında haber edilmemesi büyük bir ayıtır. 15 Temmuz gibi bir laneti ve işgali yaşamış bir millete daha hassas ve dikkatli olması ve her gün yeni bir ihanet söylentisinin yaşandığı şu günlerde böylesine ihmal ve duyarsız davranışlar sergilenmemelidir” ifadelerini kullandı.Amasya belediyesi hemen duruma el koyup hergün uçakların tatbikatını cami hoparlerinden vatandaşlara duyurmaya başladı.

Amasya Belediyesinden yapılan anonsta uçakların 22 Haziran günü yapılacak gösteri uçuşu dolayısıyla prova yaptığı duyuruldu...