Emniyet mensuplarına ifade veren M.F. isimli şoför, teröristlerin başına silah dayayarak, kendisini aracın bagajına koyduklarını, daha sonra ise ellerini arkadan bağlayarak, kırsal kesimde yol kenarına bıraktıklarını belirtti.

MÜZİK ÖĞRETMENİ ŞENAY AYBÜKE YALÇIN KURŞUNLARIN HEDEFİ OLDU

Batman'a bağlı Kozluk’ un ilçe merkezinde, bugün öğle vakitlerinde, çok önceden gasp ettikleri ve içerisine bomba koydukları ticari arabadan inen hain teröristler, belediye başkanının arabasına uzun namlulu ağır silahlarla saldırı düzenlemişti. Yaşanan saldırıda, 4 öğretmen arkadaşı ile birlikte başka bir araba olay yerinden geçen ve 2016 Ekim’inde ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, kurşunların hedefi olarak yaralanmış, ağır yaralı olarak İlçe Devlet Hastanesine kaldırılan Yalçın, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştu. Alçak teröristler ise, geldikleri arabaya binerek, olay yerinden süratle uzaklaşmıştı. İlçenin Bekirhan beldesine gelen teröristler, burada bulunan jandarma karakolu önünde askerlerimiz tarafından alıkonulmak istenince araçta bulunan bombayı harekete geçirmişti.

BİR ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Patlamada, 2 askerimiz ile bir sivil vatandaşımız yaralanmıştı. Durumu ağır olan askerlerimiz, yapılan ilk müdahalelerden sonra, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine sevk edilmiş ve askerlerimizden biri yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehadet şerbeti içmişti.