İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca ilçesinde meydana gelen ve Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki personellerini taşıyan servis aracına karşı bombalı saldırıyla alakalı açıklama yaptı. Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını belirten savcılık, bombanın el yapımı olduğunu belirledi.

Başsavcılık açıklamasında, şu ifadelere yer verildi

“31 Ağustos 2017 tarihinde, Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görevli personeli taşıyan servis aracının geçiş güzergahı üzerinde yer alan Buca ilçesi, Ahmet Piriştina Bulvarı, 1401 Sokak mevkiinde çöp konteynerine bırakılan el yapımı bombanın saat 08.01’de patlatılması neticesi, olayda 1 servis şoförü ve 6 kurum personeli olmak üzere 7 kişi yaralanmıştır. Hain saldırı sonrasında yaralılar olay yerine en yakın hastanelere kaldırılmış olup, 6 yaralı ayakta gerekli tetkik ve tedavileri yapılarak taburcu edilmiş, ayağından yaralanan 1 personelimiz ise ameliyata alınmıştır. Olayla ilgili olarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.”

NELER OLMUŞTU?

İzmir'in Buca ilçesinde, cezaevi servis otobüsünün geçişi esnasında çöp konteynerinde patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetli etkisiyle 8 kişi yaralandı. Çevrede büyük bir paniğe yol açan patlama da ilk izlenimlere göre ölü yok. Bölgeye çok sayıda sağlık ekipleri gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, Kop Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi'nde cezaevine ait servis otobüsünün geçişi esnasında çöp konteynerinde büyük bir patlama oldu. Patlamada ilk izlenimlere göre 8 kişi yaralandı.