Yaşanan olay, dün akşam vakitlerinde İZBAN (İzmir Banliyö Sistemi) banliyö hattında sefer yapan yolcu treninde meydana geldi. Madde bağımlısı oldukları düşünülen bir grup genç trende gürültü çıkartınca, yaşlı bir yolcu tarafından uyarıldı. Bunun üzerine gençler yaşlı adamın önce üzerine yürüdü, daha sonra ise bıçak çekti. Diğer yolcuların araya girmesi ile tartışma büyüdü.

YOLCULARDAN BİRİ BIÇAKLA YARALANDI

Bir sonraki durak olan Kemer İstasyonu' nda yolcuların şikayet etmesinden sonra İZBAN' da vazife yapan güvenlik görevlileri madde bağımlısı olduğu düşünülen bu grubu trenden indirdi. Tam tren hareket edeceği esnada gençlerden biri elindeki bıçağı yolcuların üzerine salladı. Tartışmaya karışan yolculardan birinin koluna bıçak isabet ederken, madde bağımlısı grup istasyondan hızla uzaklaştı. Yaşanan bu dehşet dolu anlar ise yolcular tarafından cep telefonu kamerası ile  kayıt altına alındı. Kolunda kesik olan yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu ve şikayetçi olmadığı ifade edildi.

Öte yandna daha önce de İstanbul'da 34AS hatlı metrobüse binen bir tinerci Edirnekapı durağında bir vatandaşı bıçaklanmıştı.

İstanbul’da en yoğun ulaşım hattı olan metrobüse binen bir tinerci metrobusun en yoğun olduğu Edirnekapı durağında bir vatandaş,bir tinerci tarafından bıçaklanmış, koluna aldığı bıçak darbesiyle bir anda kanlar içinde kalan A.Ç. (45) hastaneye kaldırılırken, saldırgan diğer bir metrobüse binip kaçmıştı.