İzmir'in Buca ilçesinde, cezaevi servis otobüsünün geçişi esnasında çöp konteynerinde patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetli etkisiyle 8 kişi yaralandı. Çevrede büyük bir paniğe yol açan patlama da ilk izlenimlere göre ölü yok. Bölgeye çok sayıda sağlık ekipleri gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, Kop Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi'nde cezaevine ait servis otobüsünün geçişi esnasında çöp konteynerinde büyük bir patlama oldu. Patlamada ilk izlenimlere göre 8 kişi yaralandı.

Yaralılar 112 Acil Servis ekiplerinin yardımıyla yakın hastanelere götürüldü. Yaralılardan 7'si ayakta tedavi edilirken 1 yaralı ise Acil Servis'te tedavi edildi.

Meydana gelen patlamada cezaevi servis otobüsüyle birlikte park halindeki bazı araçlar ve bir bina zarar gördü. Olay yerinde güvenlik çemberi oluşturulurken cadde trafiğe kapatıldı.

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın patlamanın olduğu bölgeye geldi. Ekiplerin incelemeleri devam ediyor.

ASKERE ATACAKLARI BOMBA ELLERİNDE PATLADI

Kahramanmaraş'ta dün, Nurhak Jandarma Komutanlığı ekipleri ile eli kanlı terör örgütü PKK mensupları arasında bir çatışma meydana geldi. Üzerlerinde bomba bulunan terörister kolluk güçlerine bomba atmaya çalıştılar.

Yaşanan çatışma esnasında 2 hain terörist ellerindeki bombayı askerlere fırlatmak isterken elinde patlayarak paramparça oldu