Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) Genel Mali Sekreteri Cevahittin Yeşiltaş, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZDENİZ AŞ'de sürdüren grevi görüşmek üzere Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile bir araya geldiklerini, toplantı neticesinde ücretler hususunda uzlaşamadıklarını belirtti.

Yeşiltaş, şirket yöneticilerinin görüşme çağrısı aldıklarını, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZBELCOM şirketinde yaptıkları toplantının ortalama 3 saat devam ettiğini kaydetti.

"GREVE DEVAM EDECEĞİZ"


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun görüşmeye katılmadığını söyleyen Cevahittin Yeşiltaş, "Görüşmeye Sendika Genel Başkanımız Hasan Pekdemir de yer aldı. Bürokratlar vardı, aldıkları yetki çerçevesinde söyleyeceklerini belirttiler. Belirli adımlar atıldı ancak ücretler hususunda istenilen noktaya gelinmedi. Greve devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yeşiltaş, grevin 17'inci gününde olunduğunu hatırlatırken, uzlaşmak için ilk fırsatta yeniden bir araya geleceklerini de sözlerine ekledi.

Türkiye Denizciler Sendikası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi olan İZDENİZ AŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmadı.

15 GÜN OLDU

Anlaşmazlık nedeniyle başlayan grev vapurların çalışmaması, şehir trafik akışını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

15 gündür devam eden grev nedeniyle yurtdaşlar otobüslerde hayvanlar gibi tıklım tıklım gitmeye devam etti.

Öte yandan İstanbul Şişli'de de çöp dağları oluşmuş halde.

Şişli Belediyesine bağlı Kent-Yol şirketinin personel alımı ihalesine alınmadığını öne süren Kent-Yol işçileri iş bıraktı. Şişli Belediyesinin Feriköyde yer alan Temizlik İşleri Müdürlüğündeki çöp araçlarının çıkışına izin vermedi.

Belediye önünde toplanan işçiler yarına dek bir anlaşma sağlanmazsa, sabah İstanbuldan Ankaraya doğru 25 gün sürecek bir yürüyüşe başlayacaklarını ifade etti. Şişli Belediyesi ise Kent-Yolun ihaleye katılma koşulları taşımadığı için ihaleye alınmadığını savunarak, işçilerin herhangi bir hak kaybına uğramayacaklarını veya işsizlikle karşılaşmayacaklarını aktardı.