İzmir'in Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çifti, en küçük çocukları Alperen'i dün saat 07.30'da özel bir anaokuluna göndermek üzere okul servisine bindirdi.

ARAÇTA UNUTULDU


Okula giden servisin şoförü ve servis görevlisi, tüm öğrencilerin indiğini düşünerek arabayı kilitledi. Gün içinde okula gelmediği anlaşılan Alperen'in servis aracında kilitli kaldığı belirlendi.

HAYATINI KAYBETTİ


Araç içerisinde emniyet kemeri takılı ve baygın halde bulunan Alperen, Karşıyaka'daki özel bir hastaneye sevk edildi. Alperen Sakin, yapılan bütün müdahalelere karşın dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

AİLESİ YASTA


Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çiftinin evinde matem var.

Üç yaşındaki en küçük çocuklarını yitiren acılı aileyi komşuları ve yakınları yalnız bırakmadı. Aile, çocuklarının kendilerine anı kalan fotoğraflarıyla teselli buluyor.


BABA SAKİN: OĞLUM HAVASIZLIKTAN ÖLMÜŞ


Sorumlular için şikayetçi olan ve olayın şokunu üzerinden atamayan Alperen Sakin'in babası Serkan Sakin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun servis arabasında unutulduğunu ifade etti.

Anaokulu yetkililerinin önce Alperen'in bayıldığını söylediğini dile getiren Sakin, şunları kaydetti: "Çelişkili ifadeleri nedeniyle suçları ortaya çıkmış. Hastaneye biz gittiğimizde karşılaştığımız kreş sahibi 'Saat 12.30'da uyutuyoruz, 16.30 civarında uyandırıyoruz. Çocuk baktık ki uyanmayınca apar topar aldık buraya geldik' dedi. Ancak öğretmenlerden biri, vicdanen rahat olmadığı için ifadesini değiştiriyor, doğru olanı söylüyor. Bütün gerçek ortaya çıkıyor. Eşimle gittim, okul sahibinin odasında çocuğumuzu görebiliyordum. Polis sorduğunda kamera kayıtlarının bugün olmadığı şeklinde kelimeler işittim. Orada kamera kayıt yapıyordu. Aslında böyle bir saat yoktur. O saate kadar, 16.30'a kadar benim çocuğum o arabanın içinde havasızlıktan ölmüş. Benim canımdan can gitti. Benim yavrum gitti.