İzmir'de 60 Ton Sahte İçki İmha Edildi!

 İzmir'de 60 Ton Sahte İçki İmha Edildi!

İzmir'de 60 Ton Sahte İçki İmha Edildi!

İzmir'de 2019 yılı boyunca yaklaşık 70 ton etil alkol ile 100 binden fazla şişelenmiş sahte içki ele geçirildi, 60 ton sahte içki ise imha edildi.
Kaçaklık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yılbaşında eğlence mekanlarında tüketilmek üzere "merdiven altı" üretilen sahte içkilere karşı denetimleri artırdı.
2019 yılında 104 kaçak içki operasyonu düzenlediklerini dile getiren Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürü Süheyda Tuğbay, "Halkımızın sağlığını tehdit eden sahte içki üreticileriyle mücadele etmeye hız kesmeden devam ediyoruz. Geçen yıl yaptığımız operasyonlarda, 70 ton etil alkolden üretilmiş içki ile 100 bin şişeden fazla içki ele geçirdik. Ele geçirdiğimiz sahte içkilerin yaklaşık 60 tonunu imha ederken, ilerleyen günlerde de imha etmeye devam edeceğiz." diye konuştu. 

İzmir'de son 2 yılda sahte içki nedeniyle ölüm veya adli vaka olmadığına vurgu yapan Tuğbay, "Geçtiğimiz yıllarda sahte içki sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız olmuştu. Bunun üzerine valimiz ve emniyet müdürümüzün talimatlarıyla denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu noktada vatandaşlarımızın desteği de bizim için çok değerli. Şüphelendikleri durumlarda hemen polisi arasınlar." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR