İzmir'de, 60 Şubesi Olan Gözlük Firmasına Operasyon!

Türkiye genelinde 60 optik mağazası olan şirketin görevlileri ve çalışanlarına yönelik İzmir, İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon gerçekleşti.

İzmir'de, 60 Şubesi Olan Gözlük Firmasına Operasyon!

 

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Türkiye genelinde 60 optik mağazası olan şirketin görevlileri ve çalışanlarına yönelik İzmir, İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon gerçekleşti.

Aynı zamanda İzmir Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi olan şirket yöneticisi M.P ile D.P, A.H.D, M.Ü, S.Ö, S.K, H.Z, M.P, Ö.A. ve Y.K.S gözaltına alındı.Zanlılar, emniyetteki işlemlerinden sonra, nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlamasıyla adliyeye gönderildi.

Emniyetten aktarılan açıklamada, merkezi İzmir'de olan ve Türkiye genelinde yaklaşık 60 mağazası bulunan optik firmasının yetkilileri ve çalışanlarının, kaçak yollarla yurt dışından sevk ettikleri çeşitli marka ve modellerde güneş gözlüğü, optik cam, optik çerçeve, lens, solüsyon ve tıbbi cihazlara sahte barkod ve karekod düzenlediğinin tespit edildiği bildirildi.

Optik cam ve optik çerçeveleri, Sağlık Bakanlığına bağlı sistemde farklı marka ve model adı altında kayıt altına alarak bu ürünleri yasal hale getirdikleri ve mağazalarında satışa sunarak müşterilerin mağduriyetine neden oldukları iddiasıyla 10 zanlının gözaltına alındığı açıklandı.

Açıklamada, firmanın depolarında ve mağazalarında, sahte olduğu anlaşılan ve gümrüklenmiş değeri 7 milyon 614 bin 177 lira olan çeşitli marka ve modellerde 35 bin 78 güneş gözlüğü, 38 bin 50 gözlük kılıfı, 170 bin 30 optik cam, 19 bin 150 optik çerçeve, 32 bin 633 renkli gözlük camı, 931 klipsli gözlük camı, 3 bin 599 lens ve solüsyon, 10 bin 532 karton gözlük kutusu ve 19 bin 600 gözlük temizleme bezinin yakalandığı belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR