İzmir’de 378 Kaçak Göçmen Yakalandı

İzmir’in Menderes, Seferihisar, Foça ve Çeşme ilçelerinde Sahil Güvenlik ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 378 göçmen yakalandı.

İzmir’de 378 Kaçak Göçmen Yakalandı

Sahil Güvenlik uçağı ekibince cuma günü yapılan devriye görevinde, Ahmetbeyli açıklarında lastik botun seyrettiği belirlendi.

Görevlendirilen Sahil Güvenlik botu ekibince durdurulan lastik botta, tamamı Afganistan uyruklu olan 10’u erkek, altısı ve dokuzu çocuk toplam 25 göçmen yakalandı.

Cumartesi günü ise Sahil Güvenlik botu ekibi, aynı bölgede lastik botu tespit edip, durdurdu. Kontrolde 46’sı Suriye ve dokuzu Filistin uyruklu olmak üzere toplam 55 göçmen yakalandı. 12’si erkek, 16 kadın ve 27’si çocuk bu grup da kıyıya getirildi.

Seferihisar’da, cumartesi günü geçiş olduğunu öğrenen ekipler, Teke Burnu açıklarında saat 00.45’te tespit ederek, durdurduğu lastik botta 22’si Kongo, 11’i Irak, altısı Güney Afrika Cumhuriyeti, dördü İran, dördü Senegal, ikisi Togo, ikisi Mali, biri Liberya, biri Orta Afrika Cumhuriyeti, biri Nijerya ve biri Etiyopya uyruklu olmak üzere toplam 55 göçmen yakalandı. Yakalananların 24’ünün erkek, 14’ünün kadın ve 17’sinin çocuk olduğu belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz-->