İzmir Merkezli 2 İlde FETÖ/PYD Operasyonu: Çok sayıda gözaltı Var

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında iş insanlarının da bulunduğu 27 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için İzmir ve Manisa’da operasyon başlatıldı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturma kapsamında, Bank Asya hesap artışı, aleyhe beyan, ihbar, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan dernek ve sendika üyelik kaydı gibi deliller neticesinde 27 kişi hakkında gözaltına kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanması için İzmir ve Manisa'da operasyon başlattı. Şüphelilerin 11'inin iş insanı, 10'unun da esnaf olduğu belirtildi.

19 Şüpheli Yakalandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen aralarında iş insanlarının da bulunduğu 27 şüpheliden 19'u yakalandı.

Kent merkezi ve Manisa'da devam eden operasyonlarda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Operasyon kapsamında 8 şüphelinin aranmasına devam edildiği belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR