Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'ya yönelik devam eden operasyonda 2 bin 600'den fazla evi kontrol eden güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu alandaki çemberi daraltıyor.  Tuzaklanan çok sayıda el yapımı patlayıcı nedeniyle ilerleyişini dikkatli şekilde sürdüren güvenlik güçleri, kahramanca görev yapıyor.

Yarısı kontrol altında

TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyon, Kışla ve Zeynelabidin, Fırat, Dicle, Yenişehir ve Abdülkadir Paşa mahallelerinde yoğunlaştı. Operasyon kapsamında alınan arama kararları doğrultusunda söz konusu mahallelerdeki 5 bin evin yarısından fazlasını kontrol eden güvenlik güçleri, çalışmalarında büyük aşama katetti. Çemberin daralması karşısında örgüt mensuplarının yaşadığı panik kendi aralarındaki telsiz görüşmelerine de yansıdı.

Korku telsize yansıdı

Bir görüşmede teröristlerin yoğun ateş altında olduklarını belirtmesi üzerine "Agit" kod adlı teröristten "Yakarak kaçın" talimatı geldi. Bir başka telsiz konuşmasında da terörist gruba kaçmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Operasyonda hızlı ilerlemenin önünde el yapımı patlayıcılar en büyük engel oluşturuyor.