İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’dan Demirtaş’a Teklif

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Selahattin Demirtaş’ın Şenay Aybüke Yalçın'ın evinde 'Mağusa Limanı'nı söyleyecek acımıza ortak olmaları halinde şehit evlerinde kahvaltı sofralarının ona açılabileceğini söyledi.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’dan Demirtaş’a Teklif

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir televizyon programında Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile İYİ Parti lideri Meral Akşener arasındaki 'kahvaltı' diyaloğu hakkında konuştu.

“DEMİRTAŞ’A TEKLİFİM VAR”

Ağıralioğlu, şunları söyledi: "Eğer bu bir PR çalışmasıysa benim mesela Selahattin Demirtaş'ı millet vicdanında çok daha sevimli hale getirecek teklifim şudur; partimin hassasiyeti de bu istikamettedir, bugün de zaten bu minvalde birkaç şey söyledim; PKK ile mücadelede devletin yanında olabilmek başarılabilirse, Türkiye partisi olabilmek imkanına dönüştürülebilirse Türkiye'nin meselelerini konuşmak hakkı ele geçebilir.

“ŞEHİTLERİN EVİNE GİDİP, ACILARINI PAYLAŞABİLİRSE”

Mesela kahvaltıya gelmek için apansız kapı kollamak yerine Selahattin Demirtaş'a şehitlerin evine gidip, şehitlerin acılarını paylaşıp o acıların etrafında hüznü olan annelere 'Biz bu Allah'ın belası terörden hep beraber kurtulacağız, sonra da yaralarımızı birlikte saracağız, bu PKK'dan, bu Allah'ın belası PKK'dan kurtulacağız' diyebilmeyi başarabilirse o sorumlulukla siyaset yapabilmek alanı ona oluşturulabilirse herkesin kapısını çalıp kahvaltı edebilme imkanına kavuşabilir."

"AYBÜKEMİZİN EVİNDE 'MAĞUSA LİMANI'NI ÇALABİLİR Mİ?”

Terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın 'Mağusa Limanı' adlı türküyü seslendirdiğini anımsatan Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Mesela Selahattin Demirtaş sazıyla bir şehidin evinde, Aybükemizin evinde bu türküyü çalabilir mi? O acıya ortak olabilme iradesini gösterdiği andan itibaren memleketin bütün kahvaltı sofraları ona açılabilir. Kendi babasının naaşının hangi al bayrağın altında olduğunu kestirememiş minicik yavruların, 'Benim babam acaba bunların hangisi' diye koşuşturan evlatlarımızın evine gidebilirse o zaman hiçbir PR çalışması yapmasına gerek kalmayacaktır.

Bu acılar etrafında biz şunun hesabını yaparak bu hatırlatmayı yapıyoruz; Genel Başkanımızın hatırlatmasındaki kan vurgusu, siyaseti kan vurgusuyla yapmıyoruz ama şudur, onun bilinmesini isteriz; yıllardır burası kahvaltılarına babasız oturan yetimlerin ülkesidir." 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR