İYİ Parti, HDP'li Leyla Güven'in Dokunulmazlığının Kaldırılmasını İstedi

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında soruşturma başlatılan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde çağrıda bulundu.

İYİ Parti, HDP'li Leyla Güven'in Dokunulmazlığının Kaldırılmasını İstedi

İYİ Parti, HDP'li Leyla Güven'in Dokunulmazlığının Kaldırılmasını İstedi

Düzce'de partisinin il teşkilatına ziyarette bulunan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in , PKK'nın sözcülüğüne soyunarak terör propagandası yaptığını söyledi.

"Leyla Güven, parlamentoda aldığı maaşı hak etmeyen, Türkiye'nin altını oyan terörist örgüte destek veren, teröristlere gerilla diyerek küstahça tavır sergileyen biri." ifadesini kullanan Türkkan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"Bu milletvekilinin dokunulmazlığının kalkması yolunda basın bültenimiz ve basın açıklamamız olmuştu. Bu konuda iktidar partisine de çağrıda bulunuyorum. Lütfen bu şahıs ile ilgili hazırlanan fezlekeyi Meclis'e getirin. Biz de dokunulmazlığını kaldıralım. Bu memlekete ihanet edenler Meclis'te olmamalıdır. Bu memleketin kursağından çıkan vergilerle maaş alan bir milletvekili dağdaki teröriste sahip çıkmamalı. Buna cüret edilememeli."

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, İçişleri Bakanlığınca 3 büyükşehir belediyesine yapılan görevlendirmelere ilişkin Yenişehir ilçesinde 11 Eylül'de gerçekleştirilen protesto eylemine katılan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven hakkında, konuşmasında "terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işlediği gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri