İstiklal Caddesi'nde Zabıtalar Arasında Tansiyon Yükseldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Beyoğlu Belediyesi aracılığıyla coronavirüs önlemleri kapsamında İstiklal Caddesi'ne koyulan dev kapıyı kaldırmaya kalkınca iki belediyenin zabıtaları arasında gerginlik yaşandı.

İstiklal Caddesi'nde Zabıtalar Arasında Tansiyon Yükseldi

İstiklal Caddesi'nde Zabıtalar Arasında Tansiyon Yükseldi

İİstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Beyoğlu Belediyesi aracılığıyla coronavirüs önlemleri kapsamında İstiklal Caddesi'ne koyulan dev kapıyı kaldırmaya kalkınca iki belediyenin zabıtaları arasında gerginlik yaşandı.

Beyoğlu Belediyesi, İstiklal Caddesi girişinde vatandaşların caddeye girişini kontrol etmek için daha önce dev bir kapı yerleştirmişti. İBB zabıta ekipleri bugün o kapıyı yerinden almak için iş makineleriyle caddeye gitti.

Beyoğlu Belediyesi ekiplerinin de caddeye gitmesi üzerine belediyelerin zabıtaları arasında kısa zamanlı tansiyonlar yükseldi. Ekiplerin cadde üstünde bekleyişi devam ediyor.

Gerginliğin olduğu yer açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Rüstem Dindarol, "Biz burada pandemi sürecinin başından beri buraya gelen vatandaşlarımızın sağlıkları için Beyoğlu Belediyesi olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Maske dağıtıyoruz. Şu ana kadar İstiklal Caddesi'nde dağıttığımız maske sayısı 150 bin, insanların ateşlerini ölçüyoruz. İnsanları dezenfekte ediyoruz. Kim kazanıyor? Buraya gelen insanlarımız kazanıyor. Burada 'A' şehri 'B' şehri veya 'A' belediyesi 'B' belediyesi veya şu hizmet bu hizmet ayrımı var mı? Yok. İnsan kazanıyor. Şu anda bizim için daha önemli olan insan sağlığıdır. Yeni bir uygulama olacaksa açılır bir telefon ilgili kimseye böyle bir durum var biz yeni bir şey yapağız denir. Biz de oturur beraber karar veririz. Burası hukuk devleti. Her şeyden önce iki kurumun karşı karşıya gelmesini gereksiz buluyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR