Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde Tramvay rayları ve altyapı yenileme çalışmaları esnasında yer altından geçen elektrik kablolarında patlama meydana geldi. Patlamadan sonra yanan kablolar sebebiyle Caddeyi yoğun duman kapladı. Bu esnada vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken çalışan işçiler vatandaşları uzaklaştırıp durumu itfaiye ekiplerine aktarıldı.


Bir süre sonra gelen itfaiye ekipleri yanan kablolara müdahale etti. Yaşanan panik ve yoğun duman cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Elektrik kablolarında yaşanan patlamanın sebebi araştırılıyor.


ANTEP'TE FACİA

Organize Sanayi Bölgesi 2'nci bölgede yer alan Selçuk İplik Fabrikası’na ait depo bölümünde henüz tespit edilemeyen bir sebeple saat 16.30 sularında yangın çıktı. Dumanları görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve AFAD ekipleri ile sağlık ekipleri intikal etti. Pamuk ve elyaf dolu olan depodaki yangının büyüklüğü sebebiyle bölgeye yakın olan Sam Mahallesindeki birçok ev boşaltıldı.

28 ARAÇLA MÜDAHALE

İtfaiyenin 28 araç ve 75 personelle müdahale ettiği yangında 4 itfaiye eri ve 3 vatandaş yoğun duman nedeniyle etkilendi. Dumandan etkilenen itfaiyeciler ve vatandaşlar olay yerinde hazır bulunan ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Mahalle sakinleri ise aynı depoda son 5 senede 2 defa yangın çıktığını aktararak, tepki gösterdi. Vatandaşların da katıldığı yangın söndürme çalışmaları sürerken, mahalleyi saran duman sebebiyle vatandaşlara maske dağıtıldı. Fabrikanın deposunuÿsaran alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri, yangının etraftaki evlere sıçaramaması adına büyük çaba sarfediyor.