Kayyumun ardın Van' ın Erciş ilçesine gelen en güzel hizmet... Van Gölü’ nde sadece kadınların kullanımına özel bir plaj kuruldu. Kayyumun ardından hizmet veren belediye, plajda şezlonglar, duşakabinler ve engelliler için özel kabinler kurarak halka hizmet götürüyor.

Doğu ve Güneydoğu' da bulunan belediyelerde vazife başı yapan kayyumlar, senelerdir hizmetten görmeyen vilayetleri modernize ve yaşanabilir şekle getirmek gayesi ile "önce hizmet" sloganı ile hizemete başladı. Erciş Belediye Başkan Vekili olarak vazife başı yapan 'Ercişli kadınlar Van Gölü'ne kederle bakıyor' diyen açıklama yapan Kaymakam Yaşar, daha önce atıl durumda olan askeri alanı düzenleterek Kadın ve Aile Plajı'na dönüştürdü.

HAYAL GİBİ GELİYORDU...

Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olan Mehmet Şirin Yaşar, 11 Eylül' den bu zamana kadar Erciş'te yaşayanların hayatlarına değer katma gayesini taşıdıklarını ifade ederek, "Vazife başına geldiğimiz günden bu zamana kadar Erciş' te bu şekilde bir plaja ihtiyaç olduğunu biliyorduk. Bilhassa kadınlarımızın göl ile tanışması bizim için önem teşkil ediyordu." şeklinde açıklamalarda bulundu. Van' ın Erciş ilinde yaşayan kadınlar, sosyal proje bağlmında ilk defa kendileri adına yapılan plaj sebebi ile belediye başkanına teşekkürlerini sundu.