Bir zamanlar televizyon tarihine damga vuran Hayat Bilgisi'nde rol alan pek çok oyuncu ilk deneyimlerini başrolünde usta oyuncu Perran Kutman'ın oynadığı bu yapımla yaşadılar. 4 sezon ve 137 bölüm süren dizinin final yapmasının ardından kimi ekran kariyerine devam ederken kimi ise ekranlardan uzaklaştı. Kimi ise farklı sektörlerde çalışma hayatına atıldı. Peki efsane dizinin oyuncuları daha sonra hangi projelerde yer aldı? Şu an neler yapıyorlar? Fiziksel olarak ne kadar değiştiler? İşte Hayat Bilgisi oyuncularının son halleri...

Barbie Gamze (İpek Erdem)

Bir döneme damga vuran Hayat Bilgisi dizisinde 'Barbie Gamze' karakterine hayat veren İpek Erdem, geçtiğimiz günlerdeAsmalımescit’te bir mekandan çıkarken görüntülendi.

İsyan etti

33 yaşındaki Erdem, muhabirlerin “Neler yapıyorsunuz, yeni projeler var mı?” sorusu üzerine, “Yeni projeler yok. Çünkü bıktım bu erkek menajerlerden. Artık onlarla çalışmam. İşlerini tam manasıyla yapmıyorlar. Kendi çabalarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum.” diyerek adeta isyan etti.

İpek Erdem

İpek Erdem için Hayat Bilgisi oyunculuk kariyerinin ilk denemesiydi. Bu projeden sonra da oyunculuğa devam eden Erdem, özellikle Elveda Rumeli'deki 2007-2009 arasında geçirdiği 3 sezonluk performansıyla akıllarda yer etti. 2010-2012 arasında da Yer Gök Aşk dizisinde yine bir 3 sezonluk macera yaşayan Erdem, en son 2015'te Eve Dönüş dizisinin Canan'ı olarak boy gösterdi.Pikaçu Keramettin (Kerem Kupacı)

Dizinin ana karakteri konumunda olan Kerem Kupacı, Hayat Bilgisi'nden sonra oyunculuk kariyerini farklı projelerde devam ettirdi. Bunlar arasında Ezel dizisi en çok dikkati çekenler arasında. 2014'te Kardeş Payı gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yüzünü gösteren Kupacı, 2015'te Bedel adlı dizide rol aldı. 45 yaşındaki oyuncu şu sıralar ise Kırgın Çiçekler dizinin Sedat'ı olarak rol alıyor.Ortega Sedat (Paşhan Yılmazel)

En popüler dönemini Hayat Bilgisi dizisiyle yaşayan Paşhan Yılmazel, bu diziden sonra pek çok projede yer aldı. Doktorlar dizisinin 3. sezonunda yüzünü gösteren Yılmazel, Çılgın Dershane film serisinde yer aldı. Adanalı dizisinde oynadı. Avanak Kuzenler gibi sinema filmlerinde yer aldı. 34 yaşındaki Yılmazel, son olarak 2015 yılında Tutar mı Tutar dizisinde rol aldı.Törpü Yeliz (Gökçe Bahadır)

Tatlı Hayat ve Beşik Kertmesi gibi dizilerde izleyici karşısına çıktıktan sonra Hayat Bilgisi'nde ana karakterlerden biri olarak karşımıza çıkan Gökçe Bahadır, bu projeden sonra Türkiye'nin önemli kadın oyuncularından biri olarak ismini geniş kitlelere duyurdu. 2006'da başlayan Yaprak Dökümü'nde 5 sezon boyunca en şöhretli dönemini yaşayan Bahadır, bu projenin ardından bir kaç film tecrübesinden sonra Kayıp Şehir'in Aysel'i ve son olarak olarak Hatırla Gönül dizisinde rol aldı.Kopil Ali (Serhan Arslan)

Geniş kitlelere Hayat Bilgisi dizisiyle yüzünü tanıtan Serhan Arslan da bu projeden sonra kariyerine devam eden isimlerden oldu. Avrupa Yakası'nda bölüm oyunculuğu, Cennet Mahallesi, Emret Komutanım, Akasya Durağı, Yahşi Cazibe ve Harem gibi dizilerde yer alan Arslan bunların yanında Osmanlı Cumhuriyeti ve Kendime İyi Bak gibi sinema filmlerinde rol aldı. Özellikle Harry Potter film serisindeki seslendirme performansıyla dikkat çeken Arslan, son yıllarda dizi projelerinden ziyade reklam filmlerinde yüzünü gösteriyor.Ümit (Arif Erdim)

İlk oyunculuk tecrübesini Hayat Bilgisi dizisiyle yaşayan Ümit Erdim, bu projeden sonra Selena, Adanalı gibi dizilerde rol aldı. Bu İşte Bir Yalnızlık Var sinema filminde boy gösteren Erdim, en son 2013'te Doksanlar adlı dizide rol aldı. Arif Erdim, oyunculuğunun yanı sıra son yıllarda pek çok televizyon programında da yer aldı.Beton Ayşe (Hayfa Safi Tulun)

Hayat Bilgisi'ndeki performansından sonra oyunculuğu uzun soluklu sürmeyen Hayfa Safi Tulun, Emret Komutanım ve Selena gibi yapımlarda yüzünü gösterdikten sonra daha çok kamera arkasına yönelik bir kariyer izledi. En son 2010'da Umut Yolcuları dizisinde post prodüksiyon asistanlığı yaptı. Tulun özel hayatında ise 'hayatının aşkı' olarak tanıttığı kişiyle tanıştı ve evlendi. Şimdilerde ise tüm gücünü yardıma muhtaç hayvanlar için harcıyor.Kikirik Biricik (Çisil Oral)

Hayat Bilgisi ile oyunculuk kariyerine başlayan Çisil Oral, bu projeden sonra Adanalı ve Teyzanne gibi dizilerde yüzünü gösterse de son yıllarda herhangi bir oyunculuk tecrübesi yaşamadı.Afet Güçverir (Perran Kutman)

Okulun Tarih öğretmeni olan Afet Güçverir'e hayat veren Perran Kutman, kariyerine birçok ödül ve çalışmaya sahip. Kutman, son olarak Ah Neriman dizisinde rol aldı. 67 yaşındaki usta oyuncu bir süredir ekranlardan uzak.Amil Sağlam (Tarık Papuççuoğlu)

Okulun müdürü olarak rol alan Papuççuoğlu, Hayat Bilgisi projesinden sonra birçok yapımda (Dizi, reklam, film) görev aldı. 68 yaşındaki oyuncu, Star TV ekranlarında 11 Şubat Cumartesi akşamı başlayacak olan yeni dizi İçimdeki Fırtına ile yeniden izleyici karşısına çıkacak.Mennan (Erdal Türkmen)

Mennan, Hayat Bilgisi'nin en dikkat çeken karakteri arasında yer aldı. Bu karaktere Hayat veren Erdal Türkmen ise kariyerine sırasıyla Çiçek Taksi, Hayat Bilgisi, Aynı Çatı Altında, Derman ve son olarak Yahşi Cazibe'de rol alarak devam etti.