İstanbul'u dün  felç eden ve büyük maddi hasara sebep olan fırtına ansızın İstanbulluları yakaladı. İzleyeceğiniz görüntüler bir film sahnesinden değil tamamen İstanbul'un dünkü halinin özeti.

Öte yandan İBB İstanbullulara Cuma akşamı için uyarılarda bulundu.

BİR UYARI DA METEOROLOJİ'DEN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve civarında devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak süreceğini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan ikazda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.

İstanbul ve civarında akşam saatlerinde başlayan ve etkisini devam ettiren sağanak yağışla alakalı olarak yeni bir ikaz geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gerçekleştirilen açıklamada, "İstanbul genelinde süren gök gürültülü sağanak yağışların; İstanbul Anadolu Yakası, Yalova ve Kocaeli (Çayırova, Gebze, Darıca, Körfez, Derince, Karamürsel, Gölcük) civarlarında da yer yer kuvvetli olarak devam etmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.

Meteoroloji'nin uyarısında, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.